Nafukovací plovák Neon Air Windsurf W2

Neohodnoceno
Značka: Neon
22 500 Kč
Skladem v Praze (2 ks)
Můžeme doručit do:
25.7.2024
Možnosti doručení

Výtlak 195 litrů, váha 10,5 kg (pocitový výtlak 155-175 litrů) Neon Air Windsurf W2 260 je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro mírně pokročilé na windsurfingu.  Nejen, že plovák jezdí ve skluzu, ale je díky možnosti přidělat středovou kačenu je vhodný také na učení pro děti, juniory i dospělé. Obrysem a rozměry je plovák podobný freemove pevným WS plovákům (např. RRD Firemove). Je pouze o 15 cm delší kvůli zvýšené předozadní stabilitě a má odnímatelnou středovou kačenu, kterou můžete použít nebo nemusíte.     

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento plovák umí jezdit ve SKLUZU!

Jaký je rozdíl mezi běžný windSUP plovákem a Neon 260 W2

 • má poutka - bez poutek se sice můžete dostat do skluzu, ale neudržíte se v něm tak dlouho
 • má ostrou hranu v zadní části dna. Běžné nafukovací paddleboardy a windSUPy mají hranu na palubě i na dně kulatou. Pro jízdu ve skluzu je nezbytné aby se voda v místě odtoku odtrhávala a vytvářela co nejmenší zpětnou vlnu.
 • má zdvojené hrany (double rails). Kriticky namáhaná místa jsou tak zesílená pro extra výdrž.
 • má dvě ploutvičky - díky dvěma krátkým flosnám se snadno nastupuje u břehu. Plocha dvou ploutviček nahradí jednu dlouhou, která by k takto širokému plováku patřila.
 • má výrazně kratší a širší tvar - pro snadný nástup do skluzu a velkou stabilitu je potřeba mít dostatečnou plochu, která je docílena extrémní šířkou 85 cm. Délka 260cm je kompromisem - je trošku delší kvůli předozadní stabilitě, ale není zbytečně dlouhý, aby se dostal do skluzu co nejrychleji a při jízdě ve skluzu nepřekážela zbytečně dlouhá špička. 

Rozměry Neon 260: délka 260cm, šířka 85 cm, tloušťka 15 cm, výtlak 195 litrů, váha 10,5 kg (pocitový výtlak 155-175 litrů) Pocitový výtlak u nafukovacích plováků neodpovídá výtlaku u pevných prknem. WS Freeride je stejně tlustý v celé ploše. Epoxy prkna jsou tenčí na špičce, zádi i bocích, tím pádem mají přibližně o 1/3 menší výtlak než nafukovačka se stejnou šířkou a délkou. Pocitový výtlak tohoto plováku odpovída epoxy plováků o výtlaku cca 155-175 litrů.

Nejmodernější tvar

Pro letošní rok 2023 byl speciálně vyvinut nejmodernější tvar tohoto nafukovacího windsurfingového plováku, kdy přední část plováku je širší pro okamžitý nástup do skluzu a vytvoření nejvyšší možné stability. Tělo plováku ze zužuje do štíhlejší podoby na zádi, což ještě více plovák zrychluje a dává mu točivost. Díky výšce 6'' je prkno velmi tuhé a navíc uveze doslova celou rodinu. Délka 260 cm usnadňuje windsurfingové začátky, protože se zvýšila předozadní stabilita.

Konstrukce: 3D Fusion

Vyrobený vysokou technologií DROP-STITCH 3D Fusion. Dvě vrstvy PVC slisované za tepla strojem k sobě bez použití lepidla, ze kterých jdou provázky odshora dolů. Výsledkem je extrémně pevný Hi-density dropstitch. Tato technologie dodává paddleboardu výrazně vyšší pevnost než klasické dvouvrstvé paddleboardy při snížení váhy. Paddleboard je o něco těžší než jednovrstvý paddleboard, ale s nesrovnatelnou pevností a zároveň odolností vůči mechanickému poškození. Doporučený tlak je 15 PSI, lze výjímečně tlakovat až na 25 PSI.

Speciální systém fin pro Windsurfing

Plovák je vybaven speciální středovou zacvakávací plastovou flosnou. Vkládá se do speciálního US boxu bez použití šroubováku či jakéhokoliv nářadí! Patentovaný speciální US box uprostřed je dělený na dva díly tak, aby se dal naprosto pohodlně ohnout a plovák snadno srolovat po vyfouknutí.

Zadní 2 finy se vkládají do klasického US boxu s dlouhým pojezdem tak, abyste si finy mohli posunout dopředu nebo dozadu libovolně podle potřeby tak, aby plovák byl více točivý nebo méně točivý a také dle velikosti plachty. Z toho důvodu jsou obě zadní finy přidělané šroubkem, na jehož utažení ale také nepotřebujete šroubovák!

Neošoupatelný povrch a litý EVA pad

Dno a bočníce windsurfingového plováku  jsou vyrobený ze speciálního bílého dropstitche, který nejlépe odráží sluneční paprsky a zbytečně paddleboard nezahřívá. Také kdybyste do něj uděláli drobné rýhy nebo jej ošoupali neopatrným zacházením, barva se nezmění. 

Extra zvýšený 4.5 mm protiskluzový barevný EVA se vzorem krokodýlí kůže je extrémně odolný, navíc není stříkaný, jako bývá běžné u levnějších paddleboardů, ale litý - stejně jako u nejdražších Neon paddleboardů - barva se tedy nikdy nemůže ošoupat! Navíc je touto EVA pěnou potažena téměř celá paluba plováku, takže se můžete na plováku postavit téměř kdekoliv a není kluzký. 

obrazek stx windsurfing na vode pan skluz sup karlin

Součást balení:

 • plovák Neon Air Windsurf 260 W2
 • vysokotlaká pumpa vybavená manometrem
 • transportní batoh Neon
 • 3 x odnímatelná zadní flosna Us-box
 • opravná sada
 • 4 x originální Neon poutka na nohy

Doplňkové parametry

Kategorie: Oplachtitelné nafukovací paddleboardy
Záruka: 2 roky
? Maximální nosnost: 140 kg
Doporučena váha jezdce: 75-110 kg
Délka: 8'6'' (260cm)
Šířka: 33´5" (85cm)
Tloušťka: 6" (15cm)
? Váha: 10,5 kg
Výtlak: 195 l
Tlak: 15-25 PSI
? Typ uchycení ploutve: Us-box
Konstrukce: 3D Fusion
Barva: bílá
? Kajakové sedátko: Nelze přidělat

Jak nastrojit windsurfingovou plachtu

Jak vybrat pádlo

STX / Prolimit

Neon je prémiová inovativní značka ve světě paddleboardingu. Nafukovací paddleboardy Neon mají perfektní zpracování a dokonale vyladěné tvary. Jsou vyráběné speciální patenovanou technologií díky níž jsou extrémně lehké a pevné. Mají prodlouženou 3-letou záruku garantovanou výrobcem.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.