Typy Flosen

U všech paddleboardu se setkáme s finou (flosna), u některých jen s jednou u jiných rovnou se třemi finami. V zádní částí je vždy jedna fina, která při jízdě drží  směr plováku. Každý výrobce používá jiný systém fin. U paddleboardu s možností plachty, je vždy jedna zadní a jedna prostřední fina. Která pomáhá při stoupání proti větru. Fina (flosna,ploutev) je vždy dodávaná s paddleboardem. Není problém dokoupit náhradní díly, jen si vždy zjistěte o jaký systém se jedná u vašeho paddleboardu.

Šroubovací flosna

Swift Attach Fin

Revoluční patentovaný systém připevnění ploutve Swift Attach Fin System (SAFS™) pro rychlé a bezpečné připevnění ploutve. Jedna se o flosnu kde není třeba šroubek a destičku. Bez nářadí pouze pomocí západky, která je součástí fin boxu - kastlíku.

Us-box flosna

Us-box

Jedná se o destičku se šroubkem. Můžete se setkat u paddleboardu těchto značek RRD, Jp Australie, Coasto, Body Glove, Gladiator, Stx.

Slide-in flosna

Slide-in

Jedná se o speciální pojistku integrovanou přímo ve flosně. Můžete se setkat u paddleboardu těchto značek Zray, Aqua Marina, Neon, F2, Abstract, Dvsport, Aquadesing, Delta, Hydro Force, Lozen, Moai, Oxbow, Skiffo, Spinera, Stx, Wattsup.

Fixní flosna

Fixní

Jedná se o elastickou flosnu, která je přidělaná k paddleboardu už z továrny.

Zacvakávací flosna

Zacvakávací

Jedná se o flosnu, která má zacvakávací systém. Je rozdělen na dvě části - přední a zadní a uprostřed je možné jej ohnout, což výrazně usnadňuje rolování plováku po vyfouknutí. Můžete se setkat u paddleboardu značky Neon.

Šroubovací flosna

Šroubovací

Jedná se o flosnu se šroubkem. Můžete se setkat u paddleboardu značky RRD.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.