Kdo na paddleboardů bude jezdit?


  • Jsme rodina - Na paddleboardu chceme jezdit všichni dohromady nebo pouze v jednom, ve dvou, ve třech, zkrátka, VŠELIJAK!

Pokud má paddleboard využívat celá rodina, vybíráme větší, stabilnější paddleboard, s velkou nosností (výtlakem) a to ideálně nad 300Litrů. Pokud chcete, aby se svezl například tatínek se svými dětmi a manželkou, je veliká nosnost (výtlak) nutností! Pokud zvolíte příliš malý výtlak a budete se chtít na paddleboardu projet ve více lidech, bude to velice obtížné, protože se paddlebord příliš zanoří a bude klást obrovský odpor při pádlování a nebo to nepůjde vůbec.

Nejčastější volbou rodinného paddleboardu je ALLROUND nebo TOURING tvar, to záleží na tom, kam máte paddleboard určený.

 


 

  • Jsem chlap/žena/dítě a paddleboard chci čistě pro svoje využití.

Pokud vybíráme paddleboard pouze pro jednu osobu, nemusíme jeho nosnost nějak přehánět. U ALLROUND tvarů vybíráme paddleboard přímo na míru jezdce!

U Touring a Race tvarů se s větším výtlakem počítá, důvodem je jejich délka a výška, ty jejich výtlaky zvyšují. Tyto tvary jsou na to stavěné a jezdci tak neubírají rychlost ani ovladatelnost při jízdě na prkně. U ALLROUND tvarů to neplatí!

 


 

  • Jsme dva, ale na paddleboardu budeme pádlovat každý sám.

Pokud jsme dva a každý z nás má jinou hmotnost, vybíráme paddleboard pro těžšího jedince.

Kdybychom vzali paddleboard pro lehčího jezdce a stoupnul by si na to jezdec těžší, paddleboard by se pod ním prohýbal, byl by nestabilní a vyvíjel byl veliký odpor při pádlování.

Příklad - Holka 65Kg, kluk 100Kg = vybíráme paddleboard na 100Kg.

 


 

  • Jsme dva a na paddleboardu chceme pádlovat spolu.

Nejdříve si musíme ujasnit, zda chceme společně jezdit na delší výlety a nebo to máme na krátké popojíždění, případně blbnutí.

Pokud to máme na delší výlety, musíme sečíst naše váhy a podle toho paddleboard vybrat.

Příklad - Holka 65Kg, kluk 100Kg = vybíráme paddleboard na 165Kg.

Pokud to máme na nějaké kratší vyjížďky nebo případné blbnutí kousek od břehu, není nutností váhy sčítat a brát tak zbytečně velký paddleboard. Kdybychom se chtěli totiž na paddleboardu projet v jednom, byl by paddleboard zbytečně veliký. Doporučujeme zde vybírat paddleboard pro těžího z vás a přičíst cca 20 - 30Kg.

Příklad - Těžší jezdec váží 100Kg, my přičteme dalších 20 - 30Kg a na výslednou váhu, tedy 120 - 130Kg, vybíráme paddleboard.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.