Kde jezdit v Praze na paddleboardu?

Předtím než vyrazíte na vodu, byste si měli zjistit, kde všude se dá v Praze na paddleboardu jezdit. Poskytneme vám pár míst, kam vyrazit.

1. Podolí   7. Lužiny
2. Smíchov 8. Stromovka
3. Karlín 9. Přístaviště Císařská louka
4. Přehrada Hostivař 10. Vyšehradský přístav
5. Žluté lázně 11. Střelecký ostrov
6. Radotínská nádrž

 

 1. Podolí

Podolí je další místo v Praze, kde se dá jezdit na paddleboardu. Nachází se na pravém břehu Vltavy a je to oblíbené místo pro rekreaci a sportovní aktivity, včetně vodních sportů. Je možné si pronajmout paddleboardy a další vodní vybavení na místě nebo si přinést své vlastní paddleboardy. Nicméně, stejně jako na jiných místech v Praze, je důležité dodržovat pravidla a omezení, která platí pro používání vlastního vybavení na Vltavě. Na Podolí existuje mnoho pláží, přístavišť a sportovních center, které nabízejí možnost pronájmu paddleboardů, kajaků a dalšího vodního vybavení. Mnoho z nich také nabízí výuku a kurzy pro začátečníky, kteří se chtějí naučit jezdit na paddleboardu. Při plánování vodních aktivit na Podolí je důležité mít na paměti, že Vltava může být v některých částech rychlá a proudící, zejména po silných deštích. Proto je důležité dodržovat základní pravidla bezpečnosti, jako je nošení záchrané vesty a vždy si být vědomi okolního provozu a ostatních plavců.

2. Smíchov

Smíchov je další pražskou čtvrtí, kde se dá jezdit na paddleboardu. Na levém břehu Vltavy je k dispozici několik míst, kde si můžete pronajmout paddleboard nebo si přinést vlastní. Mezi oblíbená místa patří například pláž pod Mostem Legií, kde se dá také zapůjčit paddleboard nebo kajak, nebo Malá Strana, kde si můžete pronajmout paddleboardy a kajaky a projet se pod Karlovým mostem. Je důležité dodržovat pravidla a omezení, která platí pro používání vlastního paddleboardu na Vltavě. Pokud si chcete přinést vlastní paddleboard, měli byste být obeznámeni s doporučeními pro bezpečnost a základními pravidly, jako je nošení záchrané vesty, respektování ostatních uživatelů vody a dodržování pokynů a doporučení místních úřadů a správců vodních ploch.

3. Karlín

Karlín je další pražskou čtvrtí, kde se dá jezdit na paddleboardu. Na břehu Vltavy v Karlíně se nachází několik míst, kde si můžete pronajmout paddleboard nebo si přinést vlastní. Jedním z oblíbených míst pro paddleboarding v Karlíně je Karlínské náměstí, kde se nachází několik sportovních center a pláží s vodními sporty. Tyto pláže nabízejí možnost pronájmu paddleboardů, kajaků a dalšího vodního vybavení. Další populární místo pro paddleboarding v Karlíně je u Hlávkova mostu. Kromě toho se v Karlíně nachází několik vodních cest, které jsou vhodné pro paddleboarding. Mezi ně patří například Vltavská cyklostezka, která vede podél řeky Vltavy, nebo říční trasa směrem na soutok Vltavy a Berounky. 

 

paddleboard v praze windsurfingkarlin (1)

4. Přehrada Hostivař

Hostivařská přehrada se nachází v jižní části Prahy, konkrétně v městské části Praha 15 - Hostivař. Je to umělá vodní nádrž, která byla postavena v roce 1961 a slouží jako zásobárna pitné vody pro Prahu. V okolí přehrady je vybudovaná pěší zóna a cyklostezky, které jsou velmi oblíbené zejména v letních měsících. Jízda na paddleboardu na Hostivařské přehradě je velmi populární a mnoho lidí si ji užívá. Paddleboardy si můžete přinést s sebou. Přehrada je dostatečně velká a klidná, takže se na ní dobře jezdí. V okolí přehrady je také několik restaurací a kaváren, kde si můžete dát občerstvení nebo si vychutnat pěkný výhled na vodu. Celkově je Hostivařská přehrada krásným místem, kde si můžete užít přírodu a vodní sporty v těsné blízkosti Prahy.

paddleborad hostivarska prehrada windsurfingkarlin (1)

5. Žluté lázně

Žluté lázně jsou také oblíbeným místem pro rekreaci a relaxaci v Praze. Nachází se na levém břehu řeky Vltavy, v blízkosti centra města. Žluté lázně byly založeny v roce 1901 a od té doby se staly jedním z nejpopulárnějších míst pro trávení volného času v Praze. Zejména v letních měsících, kdy můžete užívat vodní sporty a relaxovat na břehu řeky. Do Žlutých lázní je možné přinést svůj vlastní paddleboard. Pokud si přinesete svůj vlastní paddleboard, nemusíte si pronajímat zařízení na místě a můžete ho používat kdykoliv, když jsou Žluté lázně otevřené. Je však dobré vědět, že v Žlutých lázních jsou určitá pravidla týkající se používání vlastního paddleboardu. Například musí být vaše paddleboard vybavené povinnou výbavou, jako jsou vesty a záchranná lana. Dále je také třeba dodržovat bezpečnostní pravidla a doporučení, abyste minimalizovali riziko úrazu na vodě. Proto doporučujeme předem zkontrolovat pravidla a podmínky pro používání vlastního paddleboardu v Žlutých lázních na oficiálních webových stránkách nebo kontaktovat přímo personál na místě pro více informací.

zlute lazne na paddleboardu windsurfingkarlin (1)

6. Radotínská nádrž

Radotínská nádrž je další populární rekreační oblast v Praze. Nachází se na jihozápadě Prahy, v blízkosti obce Řeporyje a představuje jednu z největších nádrží v Praze. Radotínská nádrž je oblíbená pro vodní sporty a rybaření. V nádrži se nachází pláže, které jsou ideální pro koupání a slunění, a také jsou zde pronajímané lodě, paddleboardy a jiná vodní zařízení. Kromě toho je zde také několik cyklostezek a turistických stezek, které jsou vhodné pro pěší a cyklistické výlety. Na nádrži se smí používat vlastní paddleboardy a další vodní zařízení, pokud splňují bezpečnostní a technické požadavky. Je důležité mít na paměti, že v Radotínské nádrži jsou určitá pravidla a omezení pro používání vlastního paddleboardu, jako je například nutnost mít vhodnou výbavu a dodržovat bezpečnostní opatření.

radotinska nadrz na paddleboardu windsurfingkarlin paddleboardy.cz (2)

7. Lužiny

Lužiny jsou menší vodní nádrž v pražské čtvrti Stodůlky. Je vhodná pro různé vodní sporty a aktivitu jako například koupání, rybaření nebo pádlování. Je možné si pronajmout paddleboardy a další vodní vybavení na místě a používat je na nádrži. Nicméně, co se týče použití vlastního paddleboardu, situace může být komplikovanější, protože existují určitá omezení a pravidla. Vzhledem k tomu, že Lužiny jsou součástí pražského vodárenského systému, jsou zde určitá pravidla a omezení pro používání vodního vybavení. Pokud si chcete přinést vlastní paddleboard, musíte dodržovat některá pravidla, jako například mít loďkovou registraci a platný povolení od Pražských vodovodů a kanalizací.

luziny na paddleboardu windsurfingkarlin (1)

 8. Stromovka

Stromovka je velký park v Praze, který se nachází v blízkosti centra města. Park nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky, včetně cyklistiky, pěší turistiky, pikniků a dalších sportovních aktivit, včetně paddleboardingu. V parku je možné si pronajmout paddleboardy a další vodní vybavení a používat je na mnoha místech. Vzhledem k tomu, že Stromovka není nádrží a je vlastněna městem, neexistují žádná specifická pravidla nebo omezení pro používání vlastního paddleboardu. Pokud si chcete přinést svůj vlastní paddleboard, doporučujeme vám dodržovat obecná pravidla bezpečnosti a zdravého rozumu, zejména pokud jde o dodržování bezpečné vzdálenosti od ostatních plavců a používání adekvátního osobního ochranného vybavení. V každém případě je však důležité mít na paměti, že před použitím vlastního paddleboardu v Stromovce byste se měli informovat o aktuálních podmínkách a pravidlech, zejména pokud se týkají bezpečnosti nebo jakýchkoli omezení v oblasti parku. Pokud si nejste jisti, doporučujeme vám kontaktovat personál na místě pro více informací.

stromovka na paddleboardu windsurfingkarlin (1)

9. Přístaviště Císařská louka

Přístaviště Císařská louka se nachází na pravém břehu Vltavy v Praze, poblíž Smíchovského nádraží. Jedná se o oblíbené místo pro řadu vodních aktivit, včetně paddleboardingu. Je možné si pronajmout paddleboardy a další vodní vybavení na místě a používat je v okolí přístaviště. Pokud chcete přinést svůj vlastní paddleboard, není to problém, neexistují zde žádná specifická pravidla nebo omezení. Nicméně je důležité mít na paměti, že přístaviště Císařská louka se nachází v rušné části Vltavy, kde je vysoký provoz vodní dopravy. Měli byste dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních plavidel a být vybaveni vhodným osobním ochranným vybavením, jako je například záchranná vesta.

Přístaviště Císařská louka na paddleboardu windsurfingkarlin (1)

10. Vyšehradský přístav

Výtoň - Vyšehrad je přístaviště na Vltavě v Praze, které se nachází mezi Vyšehradem a Nuslemi. Toto přístaviště je oblíbené pro mnoho vodních aktivit, včetně paddleboardingu. Je možné si pronajmout paddleboardy a další vodní vybavení na místě a používat je v okolí přístaviště. Pokud chcete přinést svůj vlastní paddleboard, není to problém, neexistují zde žádná specifická pravidla nebo omezení. V každém případě je důležité mít na paměti, že Vltava je rušná řeka, zejména v centru Prahy, kde se nachází řada turistů a vodní doprava. Proto je důležité být opatrní a mít na paměti, že při použití vlastního paddleboardu v přístavišti Výtoň - Vyšehrad platí obecná pravidla a omezení pro bezpečné používání vodních sportů.

Vyšehradský přístav na paddleboardu windsurfingkarlin (1) paddleboardy.cz

11. Střelecký ostrov

Střelecký ostrov je další oblíbené místo pro vodní aktivity v Praze, včetně paddleboardingu. Je to poloostrov na Vltavě v blízkosti centra Prahy, který se nachází mezi Karlovým mostem a mostem Palackého. Je možné si pronajmout paddleboardy a další vodní vybavení na místě a používat je v okolí ostrova. Pokud chcete přinést svůj vlastní paddleboard, není to problém, ale může být dobré zkontrolovat aktuální pravidla a omezení pro používání vlastního vybavení na oficiálních webových stránkách. Je důležité si uvědomit, že Vltava je rušná řeka, zejména v centru Prahy. Kromě toho je většinou v místech, kde se nacházejí pláže a přístaviště, určen prostor pro paddleboardery, kajakáře a další vodní sporty, aby minimalizovali riziko srážek s ostatními plavci.

Letní kino na Střeleckém ostrově na paddleboardu windsurfingkarlin (1)

 

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.