Kde jezdit na paddleboardu?

Určitě si každý před tím než někam vyrazí klade pořád dokola jednu a tu samou otázku - KAM VYRAZIT NA PADDLEBOARD?

V tomto článku se Vám pokusíme shrnout, kde jsou nejlepší místa v České Republice na ježdění na paddleboardu a kde se nejvíce líbilo nám.

Jaké místa zde objevíš?

• Máchovo jezero
• Baťův kanál
• Praha
• Brněnská přehrada - PRÝGL
• Nová živohošť

 

1) Máchovo jezero

Velmi dobré místo například pro rodiny s dětmi a to hlavně díky možnostem, které se dají zde dělat. Je zde spousta kempů a skoro z každé strany je výborný přístup do vody. Všude kolem je spoustu stánků a restaurací, kde se můžete občerstvit a nemusíte se tak bát, že budete celý den bez pití či jídla.

Pokud nemáte paddleboard, tak Vám ho velmi rádi zapůjčí v půjčovně Windsurfing a Sup Mácháč

machac sup windsurfing paddleboardy karlin

2) Baťův kanál

Baťův kanál neboli Průplav Otrokovice-Rohatec je historická vodní cesta vybudovaná v letech 1934-1938 v délce 52 km.

Některé úseky Baťova kanálu vedou řekou Moravou, jinde jsou uměle vyhloubené kanálové úseky. K vidění jsou ojedinělé technické památky - historické plavební komory, křížení vodní cesty s lanovým lodním vlekem, některé z padesáti mostů přes Baťův kanál či mechanické jezy. Rozdíl výšek na této vodní cestě, který je téměř 19 metrů, vyrovnává 13 plavebních komor. Hloubka Baťova kanálu je průměrně 1,5 metru, šířka asi 12 metrů.

Paddleboard si můžete zapůjčit v půjčovně Paddleboard Zlín

batuv kanal paddleboardy

3) Praha

V Praze na Vltavě je spostu skvělých míst s dobrým přístupem do vody a dá se zde jezdit na paddleboardu jako kdekoliv jinde  Je zde i spoustu půjčoven, kde se dají paddleboardy vypůjčit

paddleboardy praha kde jezdit sup karlin

4) Brněnská přehrada - PRÝGL

Další skvělé místo určené například pro rodiny s dětmi. Brněnská přehrada nabízí bohatý program plný aktivit, které se zde dají dělat.

Nachází se zde opět pár půjčoven, kde se dá paddleboard zapůjčit pokud nemáte svůj. Jsou zde stánky, kde se dá najíst a napít a užít si tak klasickou pohodu u vody.

brnneska prehrada na paddleboaredch

5) Nová živohošť

Výborné místo jak pro rodiny, tak i pro jednotlivce. Živohošť je skvělá na dlouhé túry a poznávání přírody, díky tomu, že se zde dá doplout opravdu kamkoliv.

Najdete zde spoustu stanových městeček a penzionu na přespání a večer si zde můžete zajít na klobásu a třeba i pivko. Dělají se tu dokonce i dětské diskotéky.

Najdete zde také tenisové kurty, minigolf, pinpongové stoly, beach volejbal a dokonce i pouť.

nova zivohost paddleboardy cz

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.