9 typických otázek na paddleboard

Váha paddleboardu se pohybuje v rozmezí 7-14Kg. Nejčastěji pak 8-10Kg, vše záleží na kvalitě a zpracování prkna. Technologie paddleboardu

Šikovnější jedinci zvládnou paddleboard nafouknout do 5 minut. Všem ostatním to pak nezabere déle jak 10 minut. Nebo si můžete dokoupit elektrickou pumpu, která udělá vše za vás. 

Většina paddleboardů se fouká v rozmezí 13-25PSI, to záleží na kvalitě a zpracování. U každého paddleboardu se to vždy píše na ventilku kam strkáte hadici od pumpy.

Většina paddleboardů se vejde do těchto rozměrů i s příslušenstvím - Výška 100 , šířka 50 a hloubka 45cm. Batoh se nosí komfortně na zádech a vleze se i do nejmenšího auta.

Nafukovací paddleboard, vak nebo batoh na paddleboard, pumpa s manometrem, flosna (kormidlo) a lepící sada.
Dnes už je také ve většině případěch součástí hliníkové pádlo nebo leash na nohu. 

Pádlo (hliník, sklolaminát, karbon), kajakové pádlo, kajaková sedačka, drybag, elektrická pumpa. Jsou sety kde ale můžete vše mít už v sadě. Combo packy - sety se vším.

Paddleboard musí mít možnost upevnění kajakové sedačky - tzn. 3 nebo 4 speciální úchyty (D kroužky) na které se sedačka přichytí. Jde o imitaci kajaku. Pokud už nechcete jezdit ve stoje, připevníte sedačku a pádlujete v sedě.

Pádlo disponuje listem z obou stran a vy tak zabíráte na obě strany. Používat se dá pouze v sedě nebo na kolenou. Jestli vás už nebaví stát, stačí dokoupit kajak. sedačku a můžete paddleboard využít jak kajak.

Leash je předmět, který slouží k tomu, aby vám paddleboard neodplaval. Jedna část se připevní na nohu a druhá část na paddleboard (většinou v zádní části).  Doporučujeme dětem, méně zdatným plavcům a také všem, kteří chtějí sjíždět divokou vodu nebo jezdit na moři.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.