Nafukovací nebo pevný?

Kterou SUP deska vybrat, nafukovací nebo pevnou? Tuto otázku kladou mnozí, kteří se chtějí připojit k našemu sportu. Někdo říká, že se nikdy nedotkne nafukovacích sap, ale někdo naopak prohlašuje, že tvrdý je pozůstatek minulosti. Kdo je tady? Oba mají pravdu, setkáte se na vodě.

 

Chcete-li rozhodnout o volbě paddleboardů, musíte odpovědět na následující otázky:

  • Jaký styl jízdy se vám líbí?
  • Jak plánujete dopravit palubu?
  • Kde jej uložíte?
  • Jaký je váš rozpočet?
  • Kolik se staráte o vaše zařízení?

 

Začneme v pořadí:

Jaké veslování vás zajímá a proč potřebujete desku?

Zde musíte pečlivě přemýšlet o tom, co budete dělat s deskou a jakým směrem se budete pohybovat vpřed. Chcete-li se účastnit závodů nejvyšší úrovně, projít dál a být profesionálem ve vaší firmě, pak je obtížné vyzdvihnout jednu desku. Všeobecně platí, že závodníci preferují lehké, uhlíkové konstrukce, které lépe zvládnou v závodních podmínkách, jsou tužší a citlivější. Někteří jezdci používají nafukovací desky s vložkami ze skleněných vláken, ale nejčastěji jsou prvními, kteří trpí při soutěžích na silných vlnách v důsledku ohýbání desky. A je to velmi pomalé. Ale na klidné vodě můžete snadno použít nafukovací mýdlo - tam je pro vás užitečné. Pokud se vážně zapojíte do závodění, pak budete bezpochyby mít několik desek.

Pro surfování na vlnách mají také své vlastní parametry: rocker, tvar stran, dolní profil, ladění fin a objem. Například nafukovací nemá takové formy jako tuhé, takže fungují zcela jinak. A je nepravděpodobné, že vyhrajete v jakékoliv soutěži na nafukovací desce.

Potřebujete-li jen záchvat pro zábavu, veslování pravidelně na různých vodách, můžete si vzít nafukovací a tvrdé lepenky. Vše záleží na vašich preferencích. Na pevné louce bude surfování nejvyšší kvality, na nafukovací desce můžete snadno ubytovat děti, psy, což je ideální pro odpočinek celé rodiny. Chcete-li se rozhodnout, doplňte všechny parametry, ujistěte se, že jste na oba prkna zaplatili.

 

Jak budete přemisťovát svůj Paddleboard?

Přirozeně je snadnější pohybovat se nafukovací deskou. Nemusíte mít speciální montáž nebo velkou dodávku. Prostě vyfoukli mozek, zabalili ji a vložili do kufru auta. Je také mnohem pohodlnější, pokud často cestujete do zahraničí. A turistika s batohem na ramenou namísto obrovské desky v ruce bude mnohem hezčí. Nicméně, pokud máte štěstí žít na břehu nádrže, pak je s tvrdou deskou méně problémů.

 

Kde budeš uchovávat svůj Paddleboard?

Tato otázka je často rozhodující při výběru řepky. V ideálním případě by měla být deska skladována na suchém a chladném místě. Máte-li těsnou mýtinu, pak určitě potřebujete buď garáž, stodolu nebo velký dům, zvláště pokud máte obrovskou závodní desku. A nafukovací je možné umístit kdekoliv.

 

Jaký je váš rozpočet?

Zde je další důležitý faktor při nákupu. Budete okamžitě vidět, že cena nafukovací mýdla je mnohem nižší než cena tvrdého. To je způsobeno skutečností, že výroba tvrdých desek je méně než nafukovací. Pokud půjdete na trh starých tabulek, zjistíte, že nafukovací desky se prodávají za stejné ceny jako nové. Je to proto, že jsou dokonale uloženy, neztrácejí původní vzhled po 2-3 roky častého používání. A za tvrdými prkny musíte být opatrní. A na trhu s použitým zbožím se ceny pro ně liší v závislosti na tom, kolik vlastník miloval jeho desku.

 

Jak často se staráš o svůj paddleboard?

Pokud jde o sílu a vytrvalost, ve většině případů výhrava nafukovací Sup. Většina škody na desce se provádí během přepravy a také při vstupu a výstupu z vody. Pokud jste profesionál a čekáte na kruté bitvy o právo být první v závodě, pak je vaše volba jasna Pevný paddleboard. Pokud máte větší zájem o odpočinek s celou rodinou, turistika po řekách - nafukovací paddleboard je to, co potřebujete!

 

Shrnutí, řekněme znovu: pro každý typ desky existuje mnoho výhod a nevýhod. Ale většina profesionalu má několik různých paddleboardů. Takže jděte a kupte si desku, o které si myslíte, že je správná.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.