Typy paddleboardů

Na trhu se vyskytuje mnoho tvarů a je potřeba zvolit ten správný pro Vás. V dnešním článku si vysvětlíme základní rozdělení paddleboardů.

Většina těchto paddleboardů se vyrábí jak v provedením pevném, tak nafukovacím.

  • All Round (Univerzální) paddleboard - Už od samotného názvu si asi dokážeme odvodit, že tento paddleboard je vhodný do všelijakých podmí Ať už stojíme na klidné stojaté vodě, rozvlněném moři nebo řece, tento tvar si s tím hladce poradí. Je středně široký (cca 80 - 90cm) a středně dlouhý (cca 3 - 3,2m), jeho špička je mírně zvedlá a často do kulatého tvaru. Je neuvěřitelně hravý, zábavný a krásně se s ním manévruje. Výrábí se v pevné i nafukovací variantě.

*Jste Rodina, začátečník a nebo i pokročilejší jezdec, který chce vyzkoušet něco nového? Tento tvar je vhodný absolutně pro každého!

 

  • Závodní - S těmito paddleboardy se jezdí převážně závody na dlouhé i krátké vzdá Jeho předek je špičatý a je zásadně dlouhý (cca 4 - 4,4m) a úzký (cca 58 - 64cm). To proto, aby měl co nejmenší odpor a dokázal tak snadněji plout po hladině. Nejčastěji ho uvidíme ve variantě pevné, ale vyrábí se také nafukovací.

*Je vhodný pro lidi, kteří chtějí zkusit závodit a nebo pro ty, kteří milují rychlost.

 

  • AirVenture neboli paddleboard na delší trasy - Tvarem může přípomínat paddleboard závodní, ale není tomu tak úplně. Je poměrně dlouhý a předek má také špičatý, ale narozdíl od paddleboardu závodního je podstatně širší. Díky špičaté přední části umožňuje jezdci ujet dlouhou vzdálenost bez zničující ná Jeho výtlak je standardně větší oproti ostatním tvarům, důvod je ten, aby paddleboard poskytl maximální komfort na delší trasy.

*Sbalte si svačinku do batůžku a vyražte klidně až na 30km dlouhý výlet.

 

  • Vlnový - Je nejkratší a nejmenší, jeho výtlak nepřesahuje 160l. Zádě je mírně zůžená a disponuje třemi flosnami (ploutvemi). Díky tomu krásně zatáčí a snadněji se s ním chytají Nejvíce ho využijete na rozvlněném moři. Posuňte se o level výše a zkustě něco nového. Vyrábí se nafukovací i pevný.

*Vhodný pro jezdce, kteří již mají nějaké zkušenosti, ale i pro ty, kteří se chtějí učit novým věcem.

 

  • Jóga tvar - neboli paddleboard na cvičení. Patří k těm s největším výtlakem a je širší než jiné Důvod je prostý, na tomto paddleboardu se spíše cvičí než jezdí. Nemá středový úchop k nošení a jeho váha by se měla pohybovat pod 9 kg. Vhodný pro ty, kteří chtějí na paddleboardu třeba posilovat s vlastní vahou těla a zdokonalovat si tak svojí rovnováhu nebo kondici. V 99% si jej kupují ženy.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení